שנה ובה רק ימים טובים

חברת כאל כבר סיימה לבחור את המתנות ללקוחות הפרימיום שלה, ואז פרצה המלחמה. בהתחלה היא לא הייתה ממש מלחמה. מבצע קראו לזה. ואנחנו אז דיברנו על קידום העסקים הקטנים בזמנים לא פשוטים. עם הזמן זה פשוט הלך והחריף, אתם זוכרים. הנהלת החברה החליטה להחליף את המתנות ללקוחות הפרימיום ולשותפים העסקיים בתרומה לגופים שנפגעו במלחמה. את ההחלטה האמיצה הזו שמעתי ממחלקת השיווק בלחץ היסטרי של בריף שאומר "משהו מרגש, שיישלח בדואר, סמלי ולא יקר- כדי שנתרום כמה שיותר".

והימים- ימי באסה. ואין חשק לחשוב. וכל מה שעבר לי בראש הוא המשפט של נעמי שמר- "שיפה ושונה תהא השנה". מנגן לי בראש ולא עוזב. ואני חושבת על החיילים ועל הילדים, ועל ההורים שלהם, ועל שולחנות חגיגיים בקיבוצים רחוקים (שפעם היו לי בית) ושיוותרו יתומים בחג הקרוב.

ואיך לעזאזל אפשר לשלוח בדואר את רוח החג?
ואיך להחליף מתנה יוקרתית אליה מורגלים הלקוחות במשהו שאפשר להתנחם בו?
והלוואי שלא יהיו יותר ימים כאלה. ושהשנה הבאה תהיה טובה יותר. ושיהיו בה רק ימים טובים. שתהיה יפה ובעיקר שונה, השנה הזו שמתחילה תיכף.

ואז הבנתי- נפיק לוח שנה ובו מצויינים רק הימים הטובים.

אבל לוח שנה זה משהו שנותנים סוכני ביטוח. והוא גדול, עם תמונות של ירושלים. או של פרחים. או ציורי שמן.
אז החלטנו לאתגר את הז'אנר מכל כיוון- לוח שולחני אבל בלי ספירלה מכוערת, מספיק גדול כדי לכתוב אבל שישתלב באלגנטיות גם בשולחן המנכ"ל. עם לוגו בולט אבל לא משתלט.

את החודשים אפיינו באלמנטים גרפיים עדינים ובמשפטים של "אף אחד", שאומרים המון אופטימיות. וגם סט של מדבקות, כדי שכל אחד ידביק את הימים הטובים שלו ושל אהוביו.
ואת הכל הכל ארזנו באלגנטיות במעטפה מהממת שיצרנו במיוחד, עם סרט ופרפר. אפילו שזה נכנס למעטפה הרגילה של הדואר, שיווינו למוצר את ה"מתנתיות" המתבקשת, והוספנו ברכה הורסת ומרגשת, כדי שהלקוחות יתגאו שהשנה הם תרמו את המתנה שלהם. 

והכל הכל עוטר במשפט הכל-כך כל-כך מושלם של נעמי שמר: "שיפה ושונה תהא השנה", היא חייבת להיות. כי אנחנו לא נעמוד בעוד שנה כמו זו.
וכמו בכל מוצר, גם קצת מהנשמה הפרטית שלי נכנסה שם. כי בינואר, עם בוא הגשמים, מופיע המשפט שנשאר לי מהסבא הסיני שהיה לי פעם. שאני נזכרת בו בכל שנה ביום ההולדת שלי, ביום בו הוא נפטר. 

רוצים לתת לנו בריף? יוצרים איתנו קשר כאן