ריגולציה

בעולם שהפך לכפר קטן, תיירות עסקית היא שם המשחק, ומי שרוצה לעשות עסקים מוצלחים עם אורחים מחו"ל, צריך להבין היטב איך הולך להראות האירוח.

לפני שבוע ישבנו לפגישה מרתקת עם מורן שטרק מ"שקדיה", חברה המתמחה באירוח אנשי עסקים מהעולם. ניסינו להבין איך היא מתמודדת הביזנס והפלז'ר בעולם של תיירות עסקית. מה באמת מתרחש מאחורי הקלעים של אירוח אנשי עסקים בכירים כשהם מגיעים לארץ הקודש לנהל מו"מ גדול במיוחד. הרי אין ספק שהחוויה הישראלית תשפיע על הלך הרוח העסקי. שכל בחירה חייבת להיות זהירה, משמעותית והכי חשוב-יצירתית ולא צפויה.

צ'מעו סיפור, מורן אמרה וכהרגלה לא חיכתה לאוקיי, "לפני כמה חודשים פנו אלינו משרד עו"ד מוביל בבקשה לאירוח קולגה מחו"ל, מנכ"ל של חברה איתה הם נמצאים בקשר עסקי. מסתבר שהמנכ"ל חדש בתפקיד והוא בא במטרה לבחון את המשך שיתוף הפעולה. איך לומר זאת בעדינות, סיטואציה קצת מלחיצה וסופר מחייבת, כשמאות אלפי דולרים מונחים על השולחן".

ואיך זה בא לידי ביטוי בתכנון האירוח? לשם כך נועדו הרשתות החברתיות. אפשר לגלות כל כך הרבה דברים בין השורות, הסטטוסים והתמונות על האורחים, הקולגות והעובדים שלנו. תחביבים, דעות פוליטיות, טעמים…הרי סביר להניח שהוא טעם כבר הכל, לן בכל המקומות הנחשבים ושהוא מצפה לטוב ביותר.
את התחקיר ערכנו בפינצטה, מספרת מורן, וגילינו שהוא חובב גולף וארכיאולוגיה. משם, היא ממשיכה, הכל היה שקוף כמו הצלילה הפרטית שארגנו עבורו בחורבות נמל קיסריה השקוע מימי הורדוס.

את הסוף הטוב אתם כבר יכולים לנחש. אופי האירוח השפיע על נינוחות המנכ"ל מול מארחיו לא רק בפלז'ר, אלא גם בביזנס. הוא העריך את המאמץ שהושקע בחשיבה, ביכולת לראות אותו כאדם ולא כאיש עסקים, להתמקד בתחביבים האישיים שלו ולגרום לו להרגיש מיוחד, מבלי שזה יימדד בכסף.

בסופו של דבר עסקים עושים עם אנשים ואם ישנו זיוף בין השורות, זה צורם. בשביל שהביקור יהיה אפקטיבי, אתם חייבים להשאיר אחריכם חותם, זיכרון, חוויה משמעותית.

רוצים ששקדיה תארח את האורחים הכי חשובים שלכם? לחצו כאן. 

רוצים לאתגר אותנו בבריף אחר? אנחנו כאן