מדרום תפתח הטובה

אחרי העצים שעשינו ליובנק, הבנק התקשה למצוא רעיון למתנה שתצליח להפתיע ולרגש. היינו צריכים למצוא משהו שיפתיע ממקום אחר. זו היתה עדיין תקופת המלחמה בדרום. מדי יום התקשרו אליי עסקים קטנים ומודאגים ששאלו אם יש לי אפשרות לעזור להם להגיע לארגונים כדי למכור, ולו במעט, מהמלאי הקיים שהכינו לחג.

בימים הללו כל הזמן התנגנה לי בראש השורה "שיפה ושונה תהא השנה" (שנכנסה אח"כ בעוד מתנות שיעלו לאתר מיד כשתסתיים ההפצה ללקוחות) וניסיתי לתרגם אותה למשהו שאפשר להכניס למשאית.
בוקר אחד, אחרי שיחה עם עידו מ"פתורה" (שעושה את הדבש הכי טוב בדרום , וגם בצפון ובמרכז), החלטתי שאת הברכה "שנה מתוקה" אפשר לתרגם לא רק לדבש, אלא למיני מתוקים מסורתיים שמאפיינים את טעמי הדרום, ואם הבנק יסכים, נוכל לתמוך בעסקים קטנים ומתוקים שללא ספק נפגעו במלחמה האחרונה.

החשש שהדרום שוב ייקשר עם עדות המזרח פתח את הבריף למטעמים מעדות שונות. כל עדה תוכל להביא את המתוקים שלה למשרדי שוק ההון. אלא שאחרי סעודת טעימות רבת משתתפים הוחלט פה אחד- עזבו את הסטראוטיפים והפוליטיקלי קורקט- למרוקאים יש את המתוקים הכי טעימים ושמחים!! ואיפה אפשר למצוא את הדברים הכי טעימים ואותנטיים אם לא בישובי הדרום?

התחלתי לחפש את העסקים הקטנים שיש להם גם תעודת כשרות וגם יכולת אספקה פסיכית של מאות קילוגרמים בשבוע בטריות שיא והגעתי לעסק משגע בשם "ללה סוליקה" שיושב בדימונה. את הטעימות שעשינו להנהלת הבנק הם לא ישכחו הרבה זמן.

וככה, כבר שבוע וחצי אני מתלווה להנהלת הבנק ב- 23 משרדים של שוק ההון עם שבקיות, מסטפאנים ועוד שמות מסובכים לדברים הסופר-טעימים האלה והופכת אנשים למתוקים ושמחים הרבה יותר.

שתהיה שנה מתוקה!

רוצים לתת לנו בריף? יוצרים איתנו קשר כאן