טוב שם טוב

גילוי נאות: אנחנו אוהבים את עדו תמיר מ"פתורה". גילוי נאות עוד יותר: החברות בינינו התחילה בריב היסטרי, הרבה לפני שהוא זכה בפרס יוקרתי על אחד מ-8 שמני הזית הטובים בעולם. 

(התמונה מהבלוג של פתורה)

אם לפני שנה בדיוק לא המתקתם את טעם המלחמה בדרום עם הדבש ושמן הזית של פתורה, כנראה שהרגשתם שיגיעו ימים טובים יותר. כי השנה, לא רק שאין מלחמה באופק (טפו טפו טפו), גם משיקים במשק הבוטיק המשפחתי שבחבל לכיש את "נבאלי", שמן הזית שקיבל מדליית זהב בתחרות היוקרתית NYIOOC שהתקיימה במאי בארה"ב.

מתוך 700 בקבוקים, קטף הנבאלי של משק פתורה את הפרס הראשון בקטגוריית ROBUST (עוצמתי), ממש כמו שקוטפים את זיתי הנבאלי הנדירים מעצים שכבר מזמן לא שותלים כאן. סבא של עדו שתל אותם בסבנטי'ז, למרות שידע שזהו עץ שמפיק תוצרת קטנה אחת לשנתיים בלבד. ובכן, השנה זה השתלם ובגדול.

ובכלל, למשק פתורה יש דיאלוג פורה ועתיק יומין עם האדמה. הרי כמה עסקים מקבלים את ברכת הדרך מאנשים שחיו 3000 שנה קודם?
30 שנה אחרי שנטעה כרם זיתים בחבל לכיש, גילתה משפחת תמיר שבמקום נמצאה גת ביזנטית המעידה על קרקע פוריה לפעילות חקלאית ענפה, וגם השם כבר נבחר: פתורה, על שם העיר הקדומה. אם זה לא חיבור לשורשים, אז מה כן?!

אז למה רבנו? מי זוכר?! וזה בכלל לא משנה. בסופו של דבר לאדם, כמו לאדמה, יש אינטואיציות חזקות להתחבר לדברים טובים שנשארים הרבה אחרי שהטעם המר נעלם. והרי כבר אמרנו שלטעם המריר של שמן פתורה יש סיומת נהדרת.

עדו, מברוק. ושנה טובה שתהיה.
עכשיו כל העולם יודע את מה שידענו מזמן- שבמקרה שלך לא רק השם טוב.

להצעות מחיר על המארזים הבלעדיים של נבאלי לחצו כאן ואנחנו נעביר את ההצעה ישירות לעדו.