הרמה להנחתה

# מביני יין מוזמנים לדלג הישר לסוף הפוסט וליהנות מסיור יקבים בבורדו. 

ועכשיו לחדשות ועיקרן תחילה.

אנחנו אוהבים את הבית של איש הענבים. זה כמו להיכנס לאוניית עץ ישנה, בה הקירות ספוגים בסיפורי מסעות ואוסף הבקבוקים ממתין בסבלנות לשמח לבב, לנחם או ללוות ארוחה טובה על שולחן האבירים הכבד. אנחנו אוהבים את המבנה וכל פרט שנבחר בקפידה להיתלות על אותם הקירות.

עכשיו בואו נדבר על הרמת כוסית לקראת ראש השנה.
מתכנסת קבוצה של אנשים שנמצאים אחד עם השני יותר מאשר עם המשפחות שלהם. חולקת בקבוק יין ואג'נדה מקצועית, מקשיבה למנהל שאומר כמה מילים על השנה הקודמת וממשיך ואומר כמה מילים טובות יותר על השנה הבאה. תם הטקס.

בכל הרמות הכוסית הברכות כמעט זהות, אבל הקונטקסט שבהן נאמרות משנה לחלוטין את כוחן.

"השנה הקודמת היתה קשה, אבל בכוחות משותפים נצעד לשנה טובה יותר", אמר המנכ"ל והרים כוס חד פעמית שקופה לחלל החדר. הוא לגם לגימה נמרצת, קימט את הכוס והשאיר את הפסולת הבלתי מתכלה על השולחן העירום שלפניו.

או:
"השנה הקודמת היתה קשה, אבל בכוחות משותפים נצעד לשנה טובה יותר", אמר המנכ"ל והרים כוס זכוכית. הוא הביט בנוזל האדום והשיק כוסות עם שניים מכפיפיו. לאחר מכן לגם לגימה ארוכה מהיין והביט בעובדים. כל אחד מהם השיק את כוס הזכוכית שבידו עם חבריו וברך אותם.

לא דיברנו על טיב היין. גם לא על הלוקיישן והכיבוד שהוזמן. השוני היה בכוסות ובאופן ההתייחסות להרמתן.
אם אין לכם זמן או תקציב להרמת כוסית מושקעת, אל תלכו לאיש הענבים. שבו על המרפסת ותספרו ציפורים נודדות. רק תנו כבוד למילים ומעטפת שמגיעה איתן.
אבל אם יש לכם שעתיים פנויות, צוות של גיבורים שהולך להסתער יחד על יעדי השנה הבאה ומעניין אתכם להבין לא רק באיזו כוס להשתמש, אלא גם איזה יין מקובל ללגום בה, דברו עם חיים גן.

איש הענבים והצוות יתאימו לכם סדנה קצרה או ארוכה, למביני ענבים או לבוסר, עם ארוחה מלאה או רק עם גבינות משובחות, אצלכם במשרדים או במבנה העתיק ביפו. תסמכו עלינו, השנה הבאה תיראה באמת טובה יותר אחרי שהרמת הכוסית תסתיים. כי זו, ידידיי, הרמה ברמה.

להזמנות פנו לגיא הרן: 03-5180533.

# יופי. שמחנו לגלות שיש כאן כמה מביני יין. סיור היקבים של איש הענבים לחבל בורדו שבצרפת יוצא ב24 באפריל 2016. בשבוע החלומי הזה, לא יותר מ- 15 ברי מזל יתגוררו במלון יוקרה, יאכלו במסעדות שף המוכרות למקומיים בלבד ויהנו מסיורי VIP ביקבים הטובים בצרפת (ויש אומרים בעולם). כל הפרטים אצל גיא 03-5180533.

רוצים לתת לנו בריף? יוצרים איתנו קשר כאן