הנחת רווחה

אפקט הבומרנג האולטימטיבי הוא לדעת איך מייצרים שלוש שורות רווח. כך בכל פעם שתתנו משהו למישהו, המתנה שלכם תהיה שווה פי שלוש, ולא בטוח שידעתם על זה עד עכשיו.   

(התמונה מכאן)

הידיעה הזו, שאתם קונים מתנות עם תרומה בצדן היא נפלאה ומייצרת win-win למעניק, למקבל ולחברה, אלא שלאחרונה, לצערנו, זה כבר לא מספיק.
הבוקר ישבנו עם מנהלת שיווק של עמותה יצרנית שעושה את הדברים באמת כמו שצריך. הם יוצרים מוצרים נהדרים, במספר מרכזי תעסוקה בהם אלפי עובדים המתמודדים עם פגיעות גוף ונפש. והם עושים את זה מכל הלב וגם מתפתחים עסקית בכיוון הכי נכון שאפשר, הודות לעבודה מאומצת של מכירות מול ארגונים וחברות.

(שכולו טוב/mach design/פסח 2013)

בשנים האחרונות התפתחו עשרות מרכזים שיקומיים יצרניים, המציעים מגוון של מתנות ומארזים פרי ידיהם של אוכלוסיות מיוחדות. חלק מהם יוצרים מוצרים נהדרים אבל חלק עושים את זה לצורך התעסוקה ומדלגים על הערכים שחשובים לכם- הלקוחות. הייחודיות, הסיפור שרוצים להעביר. איכות המוצר. אם פעם התרומה היתה מספיקה, והמוצר היה רק התירוץ, כיום יש דרישה שהמוצר יהיה בעל ערך לא פחות מהמחווה. ובצדק.

בגלל החוסר במתנות איכותיות, הרשו לי לשתף אתכם בתהליך עבודה שפיתחנו. כשמגיעה אלינו הצעה למתנה שתרומה בצדה, בראש ובראשונה אנחנו מחפשים עסק קטן עם שפע של כישרון ואנשים שעושים את הכי טוב שהם יודעים כדי להתפרנס. עסקים קטנים מהווים כ 99% מהעסקים בישראל ומאחורי כל אחד מהם יש משפחה. והיופי הוא שהם כל כך קטנים, שהגמישות הזו עובדת לטובתכם. יחד עם בעל העסק אנחנו יוצרים מתנה שתתאים אך ורק לכם. ואך ורק למעמד הספציפי הזה.

(מתנת אשפוז למנהלת רווחה בתאגיד מזון)

אחרי שאנחנו בוחרים את העסק המתאים, אנחנו מחפשים עמותה יצרנית שיודעת לעשות בדיוק את מה שצריך, כדי ליצור פס ייצור מהדבר הטוב הבא. אנחנו גם מפקחים על התהליך כדי לוודא שיצרנו בדיוק את מה שראינו לנגד עינינו.
וזה יוצא מושלם. וכולם מרוויחים. בעיקר אתם. וזה לא עולה יותר, רק שווה הרבה יותר.

(מתנות יובנק לשותפים המוסדיים, ראש השנה 2014)

איך זה לא עולה יותר? כי אנחנו, העסקים הקטנים, נשמח לתת לכם הנחת כמות ולהתאים את המוצר לתקציב הרווחה או השיווק. כי בשבילנו זה קיומי. מתי הייתה הפעם הקודמת שחלק מהעסקים שהכרנו מכרו תוצרת של מעל 100 יחידות? …. אףפעם?!

לא צריך קמפיין של אריק זאבי שיגיד שכחול לבן זה השחור החדש. אנחנו באמת עושים את הדברים הרבה יותר טוב. והסיפור שמאחורי המתנה יכול להעשיר את המתנה אפילו טיפה'לה יותר. אז בפעם הבאה כשיעלה הצורך, צרו קשר, ואנחנו נחבר אתכם לעסק הקטן הכי מתאים למה שאתם צריכים בדיוק עכשיו.

תתחילו כאן