אנו מכריזים בזאת…

יום העצמאות ה-66 של מה שנשאר מהמדינה שלנו נחוג השנה ב- 5 במאי. 
ואם אומרים ש-6 הוא מספרו של השטן ו-5 הוא מספר של מזל, כנראה שהשנה הזו תהיה מאוזנת.

ריכזנו עבורכם כמה רעיונות ליום עצמאות מוצלח במיוחד. ואלה שמות…

לשחוט פרות קדושות עם הבשר של ניר
אם כבר החלטתם לקנות בשר ולהתעלם מטרנד הטבעונות הפושה במחוזותינו, אז כדאי שתעשו מנגל כהלכתו.
ומנגל כהלכתו ידוע בשתי איכויות שאי אפשר בלעדיהן – קבוצה של חברים טובים (או כאלה שהייתם רוצים לגבש לכדי אחת) ומישהו אחד לפחות שיודע איך עושים את זה נכון.
סדנאות הבשר של ניר הן יום העצמאות האולטימטיבי של הקרניבורים האמיתיים. הן משלבות ידע מקצועי עם בשרים משובחים, רוטב צ'ימיצ'ורי והרבה בירה בוטיק.

רוצים לאכול אבל בתנועה?
דברו עם ענבר מ"מבשלים טיולים", כי אין כמו ירושלים של זהב ותבלינים כדי לחגוג עם המשפט "הר הבית בידינו". ענבר תבחר איתכם את סוג הפעילות ותיקח אתכם למסע קולינרי קסום בנבכי ירושלים. תוכלו לבחור בין פעילות אינטימית וקלילה בשוק מחנה יהודה, טיול אקסטרים על טרקטורונים וארוחת פויקה אמיתית או כל דבר אחר שישאיר טעם צלול כיין.

תנועה זה טוב, אבל קרוב?
"גרפיטיול" מביאה את התרבות הישראלית, האמנות המקומית הבועטת וסיפורי הרחוב התל אביבי ממקום קצת אחר – דרך הגרפיטי המעצב את קירות הבניינים של העיר. דרך תרבות השוליים הצבעונית עולות השאלות "מיהו ישראלי", וגם – באיזה פונט משתמשים התאילנדים כשהם כותבים "הפועל הביתה".

אופציית הרחוב לבנות הקוקו והסרפאן היא גלית רייסמן והמיזם המדליק שלה "TLV Style", שנעה ברחבי תל אביב דרך מעצבי האופנה ומספרת את סיפורה של סצנת האופנה המקומית. 

באתם ארצה לבנות ולהיבנות? 
בא לכם לעשות משהו עם הידיים, שיהיה גם מגבש וגם מלמד, גם שובר שגרה וגם תורם לחברה? דברו עם שי דהרי מ"שייקל".
בסדנאות הנגרות מחומרים ממוחזרים תוכלו ליצור בקבוצה רהיט מקורי, ללמוד תחום חדש לחלוטין וגם לחזור הביתה עם תחושה של עבודה עברית אמיתית. מתוך ערכים של מיחזור וקיימות, עולים מסרים מהותיים גם לעולם העסקי והארגוני, כמו עבודת צוות ופרספקטיבה, אסטרטגיה ומנהיגות. בתום הפרויקט נוצר רהיט מיוחד שיחזור אתכם למשרד וימשיך להוות תזכורת והשראה.

באתם ארצה לבנות ולהיבנות-לייט?
בסדנאות האינסטגרם של טל ומאיה תעשו עבודת כפיים, תתגבשו ותשברו שגרה דרך צילום באינסטגרם. לא יודעים מה זה אינסטגרם? אינסטגרם היא הדרך המודרנית להסתכל על העולם דרך פילטרים ותיקוני צבע, ולהכניס אותו לתבנית מרובעת. אבל גם בתוך הריבוע קורים דברים סופר-יצירתיים ואפשר לפתוח לדיון כל ערך שתרצו, ולחגוג סביבו בעבודת צוות. למשל, מה זו עצמאות בעיניכם? צלמו, תעלו ותעשו מזה תערוכת צילומים כחול לבן.

העולם מצחיק אז צוחקים?
לא היינו מגיעים ליום העצמאות ה-66 אלמלא ידענו לצחוק על עצמנו. ואם לצחוק, אז עם הטובים ביותר. "פרוביזורי", נבחרת הקומיקאים של ישראל, תשכיב אתכם על הרצפה בכל הרכב קבוצתי, מצוות קטן ועד אירוע איצטדיונים. מופע האימפרוביזציה של פרוביזורי ליום העצמאות יכול להיות תחת כל נושא שתרצו להתאים. ומה יותר מצחיק מלראות איך דרור קרן, יעל לוונטל, ערן איווניר, עידן אלתרמן ותומ"ש נופלים מצחוק לא מתוכנן, לא מצונזר ולא מתוזמן לנגד עיניכם.

לעצב עצמאות, דת ומדינה
איך ה"יהודיות" שלנו משפיעה על הישראליות שלנו? איך שני הדברים מתקיימים יחד בעולם העיצוב הישראלי? ומהו עיצוב ישראלי? ואיך הוא התחיל? ולאן יתפתח? הדס קרור וענת שטיין, המעצבות שמאחורי "סטודיו ארמדילו" מעבירות הרצאות בנושא חשיבה עיצובית בתחומים מגוונים. ליום העצמאות הן מביאות הרצאה משובחת שמספרת על עצמנו דרך יודאיקה מודרנית, ומעוררות שאלות קיומיות, כמו גם השראה גדולה.

ואם הגעתם עד הלום ואתם לא יודעים מה להחליט, צרו קשר ואנחנו נעזור לכם לבחור את הפעילות שתתאים לכם כמו מגן דוד לשני פסים כחולים. 

ליצירת קשר לחצו כאן.